Mp3 Info

Can Online
Deprem
Para Kazan
Mp3 Info
Kesin Gidin
TurkPress
Haberler
Fax
Programlar
Hava Durumu
Arama
Java Applet
Oyunlar
Linkler
Ve Ben

Deprem Özel Sayfaları

Sponsora Tıkla

avatar Banner

Gerçek para

Gerçek para kazanma metodu.Ben CİDDEN kazanıyorum

 

Soru Cevap Kısmı

 

Mp3 Nedir?

Mp3 bir ses sıkıştırma türüdür.Bu sayede sesi 11:1 oranında sıkıştırabilirsiniz


Mp3 sesi nasıl sıkıştırıyor?

Bu formatta insan kulağının algılayamayacağı tüm sesler atılıyor.Böylece dosya boyutunda belli bir azalma meydana gelir.


Sıkıştırmada bir kalite kaybı olur mu?

Evet,olur.Fakat bu çok azdır.Mesela bir bmp formatındaki resmi jpg formatına çevirip çok dikkatli bakarsanız kalite kaybını farkedersiniz.Fakat mp3'de farkı(cd kalitesinden olan farkı) ancak çok güçlü amfilerle fark edilebilir.


Mp3 nasıl yapılır?

İlk önce CD'deki bir şarkıyı wav formatında Hard-Disk'e kaydedilir.Bu işlem özel programlarla yapılabilir.Daha sonra gene bir özel program ile bu ses dosyayı mp3'e çevirilir.Bu sırada isteirse şarkının copyright bilgileride yazılabilir.Fakat bu çevirme işlemi oldukça uzun sürer ve çok işlemci gücü harcar.


Bu programları nerden bulabilirim?

Burada bu programlardan örnek vereme çünkü bu programlaın bir sürü çeşidi ve hepsinin ayrı özellikleri vardır.En iyi yol www.mp3.com gibi adreslerden bilgi almaktır.


Mp3'ü nasıl dinleyebilirim?

Mp3 dinlemek için birçok program vardır.Bunların en ünlüleri Winamp ve Sonique'dır.Bu programlar ayrıca oldukça özelleştirilebilirdir


Mp3'ü dinlemek için nasıl bir sisteme ihtiyacım vardır?

Mp3'de ses çalındığı anda decode edilir yani çözülür.Bu yüzden en azından P100 ve bol RAM gerekir.Ayrıca çalıcı programların çoğuda grafiksel sebeplerden çok güç harcarlar.


Başkaa söyleceklerin:

Mp3'ün başı ve sonu yoktur.Yani 5MB'lık mp3'ün 2.5mb'sinide yükleyip dinleyebilrisiniz.Ayrıca mp3lerin yasalarla başı dertte şu aralar.Bu yüzden şu anda burada bir mp3 örneği vermiyorum.Siz en iyisi altavista'dan aratın.

Birkaç Mp3 Sitesi

www.musicmaker.com        www.peoplesound.com        www.sonique.com 

 

Webmasterlar icin!

    Top List İkonlarına Tıklayın Lütfen

                                            


BUSINESSTURK BANNER EXCHANGE SYSTEM